Hvilken silikon.....?

Mitt akvarium lekker.... Har fått Tec7 fra en forhandler... men er litt usikker på denne? Noen som har litt erfaring?
Fra novatech.as:

FAQ
Kan TEC7 brukes i akvarium? Ja, men vent gjerne 7 dager før det fylles oppi vann og fisker. Hvis TEC7 skal brukes til liming av glassplatene, må akvariumet ha metallramme rundt.


Jeg vil tro at det beste er at du resilikonerer akvariet ordentlig i stedet for å lappe det med TEC7. Ellers risikerer du at det begynner å lekke igjen etter en stund.

Du finner god akvariesilikon både i akvariebutikken og på Clas Ohlson. (Du er sikkert allerede klar over at du ikke under noen omstendigheter må bruke baderomssilikon.)

Hvis du søker på resilikonering her på Akvaforum vil du finne masse tråder som omhandler hvordan man gjør det.
De på Dahlsdyrerike sa at d skulle holde å bare tette med tec7 der det lekker....
Men er usikker, for dette har jeg aldri gjort før.

Men takk for svar, skal gå inn å lese å den linken du sendte meg
Tilfeldig bekjentskap
© LOFFA
Reklame for plussmedlemskap