Kampfisk uten finner

Jeg har et akvarie på ca.30l. I dette har jeg noen kampfisk og noen nigeria killi. Har en kampfisk hann og tre hunner og to nigeria hanner og tre hunner.
Problemet er at samtlige av mine kampfisk har mistet store deler av finnene sine. På et par av dem er finnene praktisk talt borte. Mitt spørsmål til dere der ute er: '' Hva kan dette skyldes?''
Håper noen kan hjelpe! =D
Dette skyldes nok for mange kampfisk på for liten plass.

Leken til kampfisk består av å jage på hunnene, og i en 30-liter blir det liten plass til gjemmesteder.
Her hos meg "hevnet" hunnene seg, og spiste stort sett alt av finner på hannen.

Så killiene gjør dem ingen ting?
Har ikke hatt killi selv, men har ikke hørt at de skal være finnenappere.
Hvis du har skviset så mange fisk inn i så lite kar, er det ikke rart noen er finneløse.... en 30 liter er ikke stort nok til mer enn EN kampfisk. Både hunner og hanner kan være aggressive. Kampfisken er en solitær fisk som liker seg best alene, så er det dumt å stue så mange fiender av samme art inn på så liten plass - det gir ingen av dem noen sjans til å flykte fra stedet. Karet er for lite til å stikke seg vekk noen plass.

Tilfeldig bekjentskap
© Roy Sæther
Reklame for plussmedlemskap