Syk flying fox

Har en Flying Fox som ikke ser helt bra ut. Den har i den siste uka gjemt seg bak varmekolben og ligger der helt rolig bare. Den er også tynnere enn de andre livige Flying Fox'ene vi har.
Den er bare ute og svømmer en gang iblant, men da i bare ca et halvt minutt.
Hva bruker dere akvarister å gjøre i slike tilfeller? Avliver dere i frykt for smittsomme sykdommer, eller venter man og ser hvordan det går.
Kan jo være den bare har halsbetennelse og
Hei! Er det ekte Flying Fox du har? I så fall blir disse ganske så aggressive og trives ikke i stim. Da kan det være at den blir jaget av de andre og vil ikke få det bedre før du setter den i et akvarie der den får være i fred. Om den er litt mindre enn de andre vil det være den som bukker under først da de hakker på svakere individer slik at de ikke slipper til å få spise, og den blir i det hele tatt veldig stresset.
Den kan også være syk, kanskje den har skadet svømmeblæren?
Har du lest sykdomsartikkelen? Der står det bl.a. om dette.
Se nøye på fisken om du kan se tegn på evt. parasitter (siden den er tynn) eller andre ting, og følg med på de andre fiskene om de har det minste tegn til uvanlig oppførsel/ utseende. Det kan jo være du har noe som du må medisinere alle mot.
Tilfeldig bekjentskap
© Håvard Støre Andresen
Reklame for plussmedlemskap