Stimfisk?

Jeg har Bolivianske sommerfuglciklider, og siden de oppholder seg mye i midt/bunnsjiktet, blir det litt småtrist i toppen..

Noen som har et forslag til en fin stimfisk evt. annen fisk som oppholder seg for det meste i toppsjiktet, og kanskje ikke er så glupske at de går etter eventuelle sommerfugl egg..? Karet er på 130 liter.



Edit: Liker keisertetra veldig godt, men de oppholder seg jo mest i midtsjiktet.. Det hadde vært gull og hatt noe i toppen! Vet heller ikke hvor glupske de er..?
Har egentlig ikke greie på dette her, men vi har rødmunntetra. Di stimer veldig fint og er bare ett stn med di knallrøde munnene og den kule halen, men er som sagt ingen expert så jeg vet ikke og di passer hos deg.
Hvis du skal ha noe toppen så er øksefisk og sprøytetetra et par alternativer.

Rødmunntetra holder seg fra midten og ned (i alle fall hos meg).
Jeg tenkte på det samme som Loomis, nemlig øksefisk. Hva med den marmorerte varianten? Svært dekorative, med et artig utseende
Øksefisker tror jeg ikke vil ta eggene
Tilfeldig bekjentskap
© Erlend D Bertelsen
Reklame for plussmedlemskap