Molly og guppy med skjellproblemer??

Hei,har en venn som har endel molly og guppyer.Disse har fått litt problemer om dagen,skjellene detter av og det blir ett hvit merke der..Noen som vet hva dette er??
Har desverre ikke bilder,men disse går i en 200L med gode vannverdier.
Det var merkelige greier. Hvilke andre fisker går i karet? Jeg tenker på om noen av de kan skade skjellene. Vet at den kinesiske algespiseren kan finne på å suge seg på andre fisk men har ikke lest noe om at fiskene mister enslige skjell på den måten.
Molly og guppy med skjellproblemer??
Hei,nei det går noen små maller(L340) og ancistrus.Skjønner ikke helt hva som skjer jeg heller,får prøve og medisinere dem med "exit"
Det er ingen god idè å medisinere "med hva som helst", når man ikke aner hva som feiler fiskene. En runde medisinering er en belastning for fiskene, og det er dumt å belaste dem unødvendig. Hva om du finner ut hva det er senere og må bruke en helt annen medisin? Dobbelt opp med belastning for fiskene.

Bla gjennom bildebiblioteket til JBL Online Hospital, se om du finner noen med riktig diagnose der.
Tilfeldig bekjentskap
© Irene Nyrud
Reklame for plussmedlemskap