Kan ancistrus finne huler selv?

om jeg legger flate stener og ei rot ned på sanden, vil ancistrus lage hule der da?

for i naturen så er det jo ikke folk som gir dem huler, så svaret vet jeg jo nesten selv, men lurer på om det er vanlig at de gjør det i akvarier.
Jada, ancistrus graver i akvarium også. Problemet med det du skisserer her, er at de kan grave slik at steinen velter og smeller inn i sideglasset, eller ned på glassbunnen.

I naturen ligger både stein og røtter slik at det finnes mange naturlige huler som de bruker.

Vil du ha det naturlig, men samtidig ikke risikere noe, kan su plassere stein og røtter slik at de danner naturlige huler (som er store nok) til at han vil bruke dem
hulen skal vell ikke være større enn at fisken kommer inn i høyden og bredden?
Høyde, bredde og lengde, ja. Det er vel det viktigste
L-maller
Jeg har en Ancistrus-malle i mitt 25 liters akvarium har en plante på venstre side og et flyvrak i mitten. Og min Ancistrus har vært i flyet i nesten to dager. Det fungerer som en hule. Den liker også og være oppå pumpen. Jeg lurer på hva den gjør da? Jeg tror ikke at den spiser da for det tar vel ikke så lang tid og spise alger og mat-rester og døde plante-rester? Men som sakt:, hvorfor er den der så lenge? Iinnimellom så er den på glasset og på bunnen igjen.
har selv 5 ancistruser,
har røtter osv i karet og de graver så sanda gyver i hele karet, lager huler på de mest usannsynlige steder,

og vil tro at den som har vært gjemt i 2 dager er fremme om natten, siden noen av dem er natt aktive såvidt jeg har skjønt
platy-fan: Ancistrus kan gjemme seg i mange mange dager, spesielt når det har vært en hunn der og lagt egg. Da blir hannen så og si borte, helt til yngelen er klekket.
Ancistrus er i hovedsak nattaktive fisk, så hvis du ønsker å se mye av dem, er det bare å slukke lyset, og etter en times tid vil de være på farten.
syns ikke mine ancistruser i 540 literen er så nattaktive, de surrer omkring mye på dagtid..
ang huler så har jeg kokosnøtthuler, et "slott" og ene hannen har funnet seg et hull i rota og der passer han på barna sine...
Tilfeldig bekjentskap
© Luis Novella
Reklame for plussmedlemskap