Nytt malawi-kar, 10år siden sist - need advice

Heisann.

Kjøpte nettopp ett nytt kar til discusene og har dermed frigjort ett Juwel Rio 240 som jeg tenkte jeg kunne gjøre om til malawikar. Sist gang jeg hadde malawikar var for 10år siden, og den gang hadde jeg Placidochromis Electra som var virkelig flotte så tenkte jeg skulle prøve å få skaffet meg en gruppe av disse også denne gangen.

Kommer fort opp noen spørsmål når jeg nå skal igang igjen:

Er litt rusten når det kommer til Malawi, så kunne gjerne tenke meg innspill på hvilken annen art som kan passe sammen med Electra. Helst noe skikkelig fargesprakende rødt ala Aulonocara sp. ´Firefish´. Er dette en god kombinasjon, eller er det annen fisk som er mer fargesprakende og mer anbefalt der ute?

Det finnes vel maller i malawisjøen, er det noen som kan anbefales i ett 240literskar?

Tenkte jeg skulle prøve meg på å lage bakgrunn selv. Er skifer ett godt materialevalg i ett malawikar eller er det noe annet som ser bedre ut?

Håper dere kan hjelpe meg litt igang

PS: Om noen skulle ha electra for salg så er det bare å sende meg en mail!

Ett av bedre ciklid forumer....her finner du masse sammensetninger-tips
lykke til med nytt kar!
Tilfeldig bekjentskap
© eddiedahl
Reklame for plussmedlemskap