Filter reke

Jeg har ett innvendig filter som har 3 kammer. Pumpe er koblet til og det går ett rør ned til bunnen. Det jeg lurer på er hva jeg kan bruke for å gjøre dette rekesikkert? Dvs at ikke små reker blir dratt inn i filteret. Har lest at noen foreslår tynn strømpe, men vil ikke dette bli fort tett? Er også redd for at pumpen skal ta kvelden, for den er nok ikke så sterk.

Jeg tenkte også på hvit vatt, altså samme som jeg bruker i selve filteret. Er det mulig å bruke eller vil dette også bli fort tett?

Kanskje jeg rett og slett bare må teste og se om det er et stort problem at reke yngel blir dratt inn i filteret.

Har enda ikke reker i akvariet, men vurderer kirsebærreker.
Blåsvamp utenpå filter-inntaket? Må sikkert byttes ut ofte, men holder nok mye lengre enn både nylonstrømpe og filtervatt.
Tilfeldig bekjentskap
© Ir
Reklame for plussmedlemskap