Tropheus tråd (side 15)

kasakalawene dine kommer i trygge hender! Og canaryene sef.
Hva har du på gang da vidar?
Velkommen Micy, og gratulerer som snart troffeeier Det kommer til og gå kjempefint skal du se. Så får vi nå se da om det blir med det ene karet hehe
Velkommen micy.... er på 4. uka med troffer selv og veldig fersk.... men det går veldig bra.... leste og lærte mye her på AF...... fantastisk fisk.....
Mariflyfly
[QUOTE=saffen]om det er mange hanner så er nok kanksje ikke det så veldig unaturlig.

har mistet to hanner nå.... er ca 45% hanner(var)

Mistet ikke du ei hunn her om dagen? Hvor mange har du mistet nå totalt? Bare observer de nøye at det ikke er noe sott på gang hos deg, huff huff.
micy
Tusen takk :) Må bare si at jeg føler meg mindre nervøs for å holde tropheus for første gang når dere erfarne troffefreaks har så mye lærerikt å komme med :) Det er helt topp med så mye støtte, da særlig fra vibsi og evolution :D Så får vi bare se da hvor mange feil nykomlingen gjør i startgropa :P


1 tips får du gratis her... ikke vær nervøs, ikke tenk på at ting kan gå gale....... kos deg heller med den,,, så er det no heller ikke så langt ut til austmarka zoo om det skulle være noe...... mohaa
2nelise
[QUOTE=Mariflyfly][QUOTE=saffen]om det er mange hanner så er nok kanksje ikke det så veldig unaturlig.

har mistet to hanner nå.... er ca 45% hanner(var)

Mistet ikke du ei hunn her om dagen? Hvor mange har du mistet nå totalt? Bare observer de nøye at det ikke er noe sott på gang hos deg, huff huff.
har mistet 3.. på 9 uker. Ser ingen tegn til sykdom... mye lek og litt slossing enda. var to hanner som ikke fikk være med i gruppen, den ene er nå død, så kommer ann på om den andre står for tur.
Vibsi
Har du mange hanner så kan det lett være en eller to som blir mobbet ut,eller rett og slett farger lite ut, og holder seg helt nøytral. Har flere ganger hatt hanner som jeg har trodd har vert hunner. Det går an å få enkelt tilfelle av bukvannsott. En som blir mobbet ut kan få stress-sott. Da er det ikke smitte i karet, men noe den enkeltfisken utvikler selv. Var han tydelig oppblåst?


Nei var helt fin slik. bare litt "spist på"
530 liter burde jo være mer enn nok plass til de. Hvordan har du innredet karet? Har du mange gjemmesteder? Kan du ta et bilde av hele karet?
Du har jo to forskjellige arter oppi karet. Er det moliro eller de green som har dødd? Kan det være at den ene gruppen er mer aggressive enn de andre og at disse to artene faktisk ikke går sammen? Jeg bare spekulerer litt nå...
Står ikke så mye om Tropheus Ubwari green, men leste på en side at disse er en av de mest aggresive artene av troffer. Jeg anbefaler deg å ta bilde av hele karet og så evt. få råd av de mer erfarne her inne om hvordan du evt. kan ominnrede karet ditt.
Vibsi
kasakalawene dine kommer i trygge hender! :) Og canaryene sef. Hva har du på gang da vidar?


Her er det reservert en av de mest spesielle og dyreste tropheusene som finnes... :p

Så er det en lang liste over ulike spesielle tanganyika arter... noen av de rekner jeg med ikke finnes i Norge.

Kommer ut med listen når bestillingen og prisene er bekreftet.

Når kommer dere hjem med nye fisker da?
Hilsner fra fjellet!!

Her i Østerdalen er det flott vær og deilig temp.

Hjemme i karet går det bra i følge min mor. Alle fiskene spiser godt og ingen tegn til død eller sykdom. Var litt nærvøs for å dra bort, men ser ut til at det går bra. Til tross for at min mor ikke kan fisk i det hele tatt..hehe..
Nå som ferien begynner og helle mot slutten kjenner jeg at jeg er glad for å komme hjem igjen til fiskene mine. Har en 60 liter med J. ornatuser som går litt på kjiipern når det kommer til mat, men håper at det har gått bra.

Påskeklemmer fra Linda
2nelise
Du har jo to forskjellige arter oppi karet. Er det moliro eller de green som har dødd? Kan det være at den ene gruppen er mer aggressive enn de andre og at disse to artene faktisk ikke går sammen? Jeg bare spekulerer litt nå...

En morilo og to green
Her er troffene mine sitt nye hjem. Jeg har nettopp registrert akvariet. Skal ta bedre bilde av fiskene når det er mørkt ute, mye gjennskinn akkurat nå.
har du mye slossing i karet ditt 2nelise? Det kan sef gå helt fint men i mine øyne så er det alt for få fisk i et så stort kar. Men går det bra så er jo det supert altså
Hei Vibsi. Det er faktisk ingen slossing i det hele tatt. De to alfahannene sloss de første timene etter at de kom i karet. Så ble de enige om hver sin ende av karet og holder seg på hver sin side. Yngelen bryr de seg ikke om i det hele tatt, så *bank i bordet*, men det er harmoni i akvariet. Kanskje jeg har vært heldig og har flest hunner? Nå er det flere som tygger igjen.
har selv mistet to livua hanner for 2 år siden når gruppen var ny hos meg.
Da var de tydelige mobbeofre og hadde fått så mye bank at finner og alt var oppfliset. De var veldig tynne, og "turde" ikke å flytte seg rundt i karet.
Den ene utviklet stress sott og var helt oppblåst når den døde. Ingen av de andre fikk sott..
Er de mobbeofre så vil eg tro du ser det godt på fisken.
Hvordan vet du at det er hanner?
Hadde det vert sott,så hadde mest sannsynlig alle fiskene dine vert død i og med at det er over 9 uker det er snakk om. Men eg ville fulgt ekstra godt med under mating.
Personlig så kakker vi mobbeofre, da de tydelig lider i karet.
2nelise
Hei Vibsi. Det er faktisk ingen slossing i det hele tatt. De to alfahannene sloss de første timene etter at de kom i karet. Så ble de enige om hver sin ende av karet og holder seg på hver sin side. Yngelen bryr de seg ikke om i det hele tatt, så *bank i bordet*, men det er harmoni i akvariet.


Det er jo bra! Hvordan går det med at de er så skvettne da?
Jeg regner med at det innlegget var til mariflyfly. Hos meg så er det ingen mobbeofre, ingen som viser tegn til aggressivitet, bortsett fra de to hannene, men ingen av de tør å krysse den andre sin grense nå. De har respekt for hverandre og dermed holder de seg på sin side. De andre får svømme rundt uten å bli plaget. Selvfølgelig, litt uskyldig jaging forekommer, men ingenting som tyder på mobbing.
Vibsi
Det er jo bra! Hvordan går det med at de er så skvettne da?


Fordi de var nervøse i det nye karet. Det har roet seg betraktelig og de er nå "normale" igjen. Var skummelt å komme i et nytt kar gitt Det tok noen dager før de følte seg trygge igjen. Hadde det vært mye slossing så hadde jeg blitt bekymret og selvfølgelig skrevet til dere om det.
Tilfeldig bekjentskap
© Mona O
Reklame for plussmedlemskap