Er usikker på den gule (nr 1). Har den røde øyne eller er det bare på bildet? Hvis den har røde øyne så kan det være at den har lite pigment.
Det finnes også en del helt gule/orange ciklider, f.eks Melanochromis interruptus og Pseudotropheus saulosi. Hvis den kan lukke igjen munnen helt så er det ikke Pseudotropheus estherae (den har en litt spesiell munn).
Så har du de med overhengende "nese". Litt vanskelig å se på noen av bildene så de får du finne selv. Disse er enten Labeotropheus fuelleborni eller Labeotropheus trewavasae. Den den siste er slankere enn den første, derfor tror jeg det er Lab. fuelleborni du har. Disse kan være ensfarget og med prikker / flekker (og kalles da for OB eller MC).
Labeotropheus fuelleborniPseudotropheus estherae kan også ha prikker / flekker som du ser i denne artikkelen:
Skitciklid eller Afrikas röda guld? her kan du forresten se beskrivelse av munnen også.
Håper dette var til hjelp