Kjøpte meg for en drøy uke siden akvarium igjen etter et lengre opphold. Det var et 400l juwel kar som jeg fylte med grus, pekstra pumper fra etablerte akvarium, vann fra etablerte akvarium, og rikelig med planter. Har satt i 1.1 adulte L173, 1.1 adulte L177, 1.1 L150, og 1.1 L146. Kjøpte også en gruppe på 10 L316 som jeg satt midlertidig i karet til datteren min. Hadde tenkt til å kjøre de 10 i et eget artskar, men det er temmelig overfylt der allerede, og har sett at noen av fiskene hennes døde i løpet av natten. Lurer på å flytte gruppen med 10 over i 400 literen, men da blir de der permanent.
Vil de komme til å ta egg eller unger av de adulte parene mine(hvis det kommer), eller burde det gå greit. Og vil dere annbefale å flytte de eller jobbe med å bedre vannkvaliteten der de står?
Er som sagt ganske nyetablert med akvarium selv igjen og har liten erfaring med L- maller fra før, så alle tips mottas med takk.
Mvh Thomas