Selvfangende yngelgrotte :)

Da jeg lagde bakgrunnen til akvariet mitt for et drøyt år sia(med god hjelp av pappa), så ville jeg ha yngel-grotte i bakgrunnen. Jeg syntes den flytende boksen ble veldig skjemmende. Lagde noen hull til vanngjennomstrømning, store nok til at yngel kunne komme gjennom, men ikke så store at noe annet kunne komme gjennom.

Dette fungerer over all forventning, det er nå 4 platy-yngel der inne som har "fanget seg selv". Ville bare dele dette med noen flere enn de få som en sjelden gang leser den personlige tråden min

van Gogh-maleri har de der inne også ;o
Takk for tipset, Tin-Tin! Mulig man får bruk for det litt senere.

Skal kikke innom tråden din.. kanskje finner man flere tips.
Ingen årsak Åpningen er litt større på utsiden av bakgrunnen slik at det blir lettere å komme i "dragsuget" inn til yngel-grotta, og mindre inn mot grotta slik at de ikke kommer seg ut motstrøms.

Men nå om dagen er det kakadue-ciklidene mine som er mest spennende, de har også fått yngel Frittsvømmende på tredje dagen, ble nesten halvert den første dagen..men nå har hun funnet et tryggere sted for dem
Tilfeldig bekjentskap
© Erlend D Bertelsen
Reklame for plussmedlemskap