Tror jeg brukte 50 kg i 450-literen.
La næringssubstrat under sanda der de større plantene skulle stå og angrer ikke på det, det er nokså lang ned innerst bakerst :o)
Har plantedilla, så i dette karet er det nok fort 60-70 planter, men ikke 60 sorter. Har forsøkt å holde plantene i grupper, men så snubler man over noe fint som bare
må med. Veldig moro!
Litt orden i galskapen er det, store sverdplanter, Cryptocoryner, hurtigvoksende stengelplanter og Aponogeton bakerst og ytterst, mindre Echinodorus og Cryptocoryner pluss andre ting jeg falt for i midten, og noen lavtvoksende i front som tåler lyset, det blir fort svakere i 60 cm vann. Det er fortsatt plass til litt bar sand, du ser akvariet
her...
Fryktelig moro med så stort kar, det er veldig mange flotte planter som fort vokser seg ut av de lavere karene! Kanskje du kan finne en butikk som slenger deg med på en bestilling, og lar deg slippe litt billigere fordi de ikke engang behøver å åpne kassa?