heisann hoppsann!
Når vi kjøpte 330 litern vår, fulgte det med 13gullfisk, 2 SAE, to maller, to åler, fire juvel ciklider, noen odessa barber ooog en liiten en som vi trodde var en jack dempsey.
Vi har nå igjen i dette karet den minste mallen, en SAE (de er jaggu kjappe og vanskelig å fange) to innkjøpte jack dempsey (som viste seg å være han og hun, og ble et lekspar!) denne mystiske fisken som vi trodde var jack dempsey intill jack'ene ble innkjøpt og han skiftet farge og ble sølvgrå med spetter.. Så kjøpte vi inn to texas ciklider, hvor den ene ble par med store-jack som den mystiske kalles. Nå har store Jack og fruen lagt egg, flyttet dem, og passer nå godt på sine små yngel. De er mange i tallet.
Hva kan man evt ta for yngelen dems? For jeg må jo bli kvitt noe. Og hvordan kan jeg egentlig finne ut hva slags ciklide han er? Han var mørk som en jack dempsey som liten, og skiftet farge til texas farger når vi slapp oppi de to texas ciklidene. Nå, er halve han mørk, og resten lys grå.