Kombinasjon av akvariefisk

Hei,
Jeg har Juwel Lido 120 og liten 30 liters. Jeg skal bytte noen av fiskearter i begge akvarier og vurderer å ende med følgende i begge:

120 liters:
-6 dvergbotia (fordi at jeg har et pestsnegler problem)
-6 sort neontetra (de er fine + at jeg får noen fredelige som svømmer i øvre del av tanken)
-10 rødmunnstetra (fordi de er sååå fine)
-5 otto eller 3 platy (fordi de spiser alger)

30 liters:
-2 ancistrus som er ca 7 cm lange nå (fordi jeg vil gjerne at de skal få yngel + at de spiser alger)
-2 honningguramier (vil gjerne få dem til å få yngel)

Vil gjerne få kommentarer om dette kan gå eller ikke (fordeling av fiske i akvariet vertikalt og antallet) + få svar om jeg skal satse på platy eller otto.

Tar gjerne imot alle kommentarer.
Med de hovedfiskene du har valgt til 120-literen burde du ikke ha platy. De har helt andre krav til hardhet og pH f.eks. neontetra.

I det lille akvariet syns jeg ærlig talt ingen av forslagene passer. Både ancistrus og honninggurami er alt for store for 30 liter. I et slikt nano-kar bør du satse på nano-fisker.
Enig i det.

Platy passer ikke inn med tanke på at de vil ha hardt vann .

30 liter er lite for de fleste fisk. Reker og snegler kunne kanskje vært en ide ? evt bittesmå fisk som moskito rasbora.
Tilfeldig bekjentskap
© Arnt Olav Vullum
Reklame for plussmedlemskap