Opp og ned akvarieglasset

Er det vanlig at en fisken svømmer opp og ned akvarietglasset hele dagen?

Jeg kan ikke forstå hvorfor de ikke svømmer mer rundt omkring enn å svisje opp, ned og bortover ruta som noen i*****.

Det er spesielt Platy'en som gjør dette, og Guppy har begynt å "herme" etter.
Blir litt sånn som hunden gjør når den kjeder seg og jager halen, bare at fisken jager opp og ned ruten...ler...
Jeg har hatt det samme problemet med de platyene jeg kjøpte sist, skjønner akkurat hva du mener. I mitt tilfelle har det vært sykdom/at de ikke har trivdes. Har endt med at to av tre er døde... Den siste platyen er frisk som en fisk, da..

Dette er noe jeg har lurt på hvorfor lenge nå..

(Som jeg har skrevet i tråder, så er vannkvaliteten bra osv. Derfor jeg lurer på hvorfor!?)

Iselin=)
Har en L-48 som gjør dette. Tidligere var det en Golden som hadde ruten. Opp og ned i samme bane rundt varmekolben. Kan holde på i timesvis i samme spor.. Håper bare det ikke blir slitasje i glasset av all fartingen. He he. Vil tro det er helt normalt når jeg hører en venninne av meg fortelle at ene Ancistrusen hennes holder på sånn etter at lyset er slått av også. Rundt og rundt.
Når jeg finner stolen og benker meg litt foran karene for å se på de fine fiskene mine og den nteressante oppførselen, så begynner de: Opp og ned.
Oppfør dere naturlig! Kjøpte dere ikke for å se opp og ned langs ruten! Dustefisker, spesiellt praktbotiaene og gullsømmene.
Er så enig...ler...oppfør dere naturlig!.

Jeg irriterrer meg grønn over all plassen de ikke bruker. Jeg har jo ikke 180l for at de kun skal svømme på ruta...
Spørs hvordan du mener, noen fisker gjør det jo for å få oppmerksomhet "se her er jeg, få mat". Men de der gjør det muligens pga. mangel på bedre vett :P
Det kan faktisk hende du har rett Bixen. Det virker som de blir verre når jeg setter meg får å se på dem, gir meg nesten en følelse av at jeg må jo være helt forferdelig som gir dere såååå lite mat!.
Tilfeldig bekjentskap
© Ian Fuller
Reklame for plussmedlemskap