Er dette et bra tilbud? (kamra)




Vi har i dag et gammelt finepix 2800zoom. så skal vel ikke så mye til for å slå det

Men vi er ikke noe flinke på sånt. tar bare bilder,enkelt å greit

Er det et bra pakketilbud?
Hvis du "bare" tar bilder og ikke har tenkt til å bruke annet enn auto innstillinger så er det vel strengt tatt ikke vits med speilreflekskamera. Men ellers er det nok ingen upris nei.
Jeg må si meg enig med biXen; ok tilbud, men trenger du speilrefleks?

Speilrefleks er for deg som vil kjøpe flere forskjellige objektiver og trenger gode manuelle instillingsmuligheter. For den som kun trenger et kamera som gir gode bilder "av seg selv", så er det mye bedre å gå for et kompaktkamera.

Nå kjenner jeg ikke til det kameraet dere har, men at kameraet er gammelt trenger ikke bety at det er dårlig. Det første digitalkameraet jeg kjøpte (i 2001) er antakelig det beste kameraet jeg har hatt. Faren min har et 2megapixel-kamera. Tar fremdeles bilder så det griner etter...
Jeg vil ha et kamra som:

Gir gode bilder(tenker da på klare "skarpe" bilder),ute, inne å akvariet
Gir bra forstørringer
tar bilde NÅ
har bra zoom
enkelt å bruke
det vi har,tar veldig dårlige bilder til forstørring. i det siste har det begynt å sluke batterier noe helt j... er å treigt på avtrekeren. vil ha et kamra som tar bilde der å da, ikke like etter på
Plussmedlem
Skal du ha et kamera som er rask i avtrekkeren så er speilrefleks klart det beste. (I tillegg til alle andre fordeler...)
kan anbefale d40 kamraet ja. har det selv og det er det enkleste kamraet i serien. kjapt bra bilder. seff det krever at man setter seg litt inn i kamraet da. er jo greit og vite åssen tingene funker. men som sgt er ett bra kamra. om man bare skal ha det til enkle og ikke for kompliserte ting så gå for det.

her har elprice nesten samme tilbud da.
Har akkurat kjøpt et Nikon D40, og er kjempefornøyd. 18-55 objektivet har brukbare makroegenskaper til å fotografere i kavariet med, og 55-200 objektivet er perfekt utendørds. Er ikke det mest avanserte kameraet, men jeg synes det er et greit begynerkamera. Jeg for min del har aldri eid speilrefleks før, og synes dette er en grei måte og utforske mulighetene med, så får man heller avansere etter hvert. Et av resultatene etter litt prøving og feiling kan du se hær.
saffen
kan anbefale d40 kamraet ja. har det selv og det er det enkleste kamraet i serien. kjapt bra bilder. seff det krever at man setter seg litt inn i kamraet da. er jo greit og vite åssen tingene funker. men som sgt er ett bra kamra. om man bare skal ha det til enkle og ikke for kompliserte ting så gå for det. her har [URLBLOCK1] nesten samme tilbud da.


Det var jo endel billigere Takk
Må man kjøpe blitz i tilegg?
Plussmedlem
Det er en innebygd blitz i D40, men ekstern blitz gir bedre bilder.
Man får kompaktkamera som er raske i avtrekkeren også. Hvis du ikke har tenkt å lese manualen så spar heller de 2000 kronene imellom det og et bra vanlig kamera.

Hvis du vil ha kamera med potensiale og har lyst til å bruke noen timer på å lære, slå til fort som fy Men innstillinger må du nok gjøre for å ta bra bilder uansett.

(denne tråden var ikke noe for rettskrivningsfriker :P)
Obs! har hatt tilbud på akkurat det kameraet for under 2400,- de siste ukene, men vet ikke om de fremdeles kjører den prisen. Bare et tips.
Nei du må ikke kjøpe ekstern blitz om du ikke tar bilder i større lokaler som for eksempel kirke, fest lokaler o.l dil vanlig bruk er den innebygde blitzen god nok. men på sikt vil du nok se behov for rn litt sterkere blitz vil jeg nok tro da ja.

biXen Man får kompaktkamera som er raske i avtrekkeren også. Hvis du ikke har tenkt å lese manualen så spar heller de 2000 kronene imellom det og et bra vanlig kamera.

joda bixen det kommer kompakt kamra som begynner og bli kjappe på avtrekkeren og ja. men prisen på nye slike kamraer er no ikke så mye lavere enn ett speilrefleks kamra da. og med ett kompakt kamra stopper det likesom med det da. speilrefleks kan menn kompakt kamra da så.bygge ut noe mere an
Hei
Var på fotobutikken i dag, etter mye sjas å mas. ble det et vanlig kamra. mest pga str på speilrefleksen. så da kjøpte vi et "lomme" kamra denne gangen.

Det ble et olympus 850sw. dette ble valgt pga at det tåler en tur i bakken å vanntett ned til 3m. greit å ha noe som tåler litt med 2 barn i huset.

Men vi skal ha oss et speilrefleks,men kan bare kjøpe ett av gangen (siden de glemte å ringe fra hamar på lørdag)

Testa det litt i stad, ble bra bilder.
Det ble jo et bra bilde, det!

Men - er det bare meg eller mangler coryen din bartene sine??

Ser i en annen tråd at du sliter med noe mystisk i karet ditt, og her ser det hvert fall ut til at det er flere enn kardinaltetraen som sliter
Ang bartene, så vet jeg ikke om det er "min feil". de 4 andre har. å jeg er ikke sikker på om denne har hatt. før jeg fikk de gikk de på grus.
Vist der er vannet, burde ikke alle mista da?
At bartene blir borte har jeg forstått at kan ha noe med bakterier i bunnlaget å gjøre - eller feil bunnlag. Kanskje årsaken er at de gikk på grus før, også har de ikke vokst ut enda...?

Jeg vet ikke, har aldri hatt problemet selv før. Men det finnes garantert noen som kan gi et fornuftig svar
Hvis den har gått på grus tidligere er de vel slitt ned. Nå som den endelig går på fin sand vil de nok vokse ut igjen.
Tilfeldig bekjentskap
© Johnny Jensen
Reklame for plussmedlemskap