Uidentifisert malle? Video

Fant denne på You tube. Filmen ble lagt ut sept. 2006. Noen som kjenner denne? Det skal ikke være en Zebra. Nydelig var den iallefall.
<embed src="http://www.youtube.com/v/X_DWGkEsJ-k" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed>
Trine T
Det skal ikke være en Zebra.

Ikke sjokoladesebrapleco heller?
Hei!

Dette er mest sannsynlig en ungfisk av en Leporacanthicus art, slik som f.eks. L-007 og L-240. Videoen er tatt av et Venezuelansk eksportfirma som fant fisken under en ekspedisjon til et noe avsidesliggende strøk i Venezuela. Ungfisk av Leporacanthicus arter har ofte meget iøynefallende mønster og kontraster mellom sort og hvitt. Bortsett fra dette er det ikke mye som er kjent om den aktuelle fisken, foreløpig er det lite som tyder på at den er tilgjengelig i handelen. Det kan jo bli spennende å se hvorvidt dette faktisk er en Leporacanthicus, og hvordan den ser ut som voksen.

Mvh

Haakon,
AquaZoo
Enig med Haakon her, dette er grantert ingen Hypancistrus art.

Jeg skulle tro at dette er en Pseudoacanthicus art. Lopracanticus har ofte en "tap" mellom øynene på oversiden. Pen var den ivertfall.

E
Tilfeldig bekjentskap
© Liv Hjelle
Reklame for plussmedlemskap